جوغن زیاد روی سنگ نشانه چیست,علامت تعداد زیادی جوغن روی سنگ

رمزگشایی علامت و نشانه جوغن و کاسه های زیاد بر روی سنگ در گنج و دفینه در سایت دعا 786

0

در این پست از سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب doa786.com جوغن زیاد روی سنگ نشانه چیست,علامت تعداد زیادی جوغن روی سنگ را قرار دادیم . جوغن ها یا همان کاسه سنگ ها اکثرا نشانه قبر می باشند . کارشناسی و رمزگشایی آثار و علائم و نشانه های تعداد زیادی جوغن بر روی سنگ و صخره در گنج یابی و دفینه یابی و باستان شناسی . جوغن های زیاد بر روی سنگ نشانه وجود قبر و مقبره های زیاد می باشند …

جوغن زیاد روی سنگ,جوغن زیاد روی سنگ نشانه چیست,جوغن های زیاد روی سنگ,جوغن تعداد زیاد,نماد جوغن زیاد,جوغن با عمق زیاد,جوغن با عمق زیاد نشانه چیست,جوغن های عمق زیاد,تعداد جوغن ها,جوغن تعداد زیاد,جوغن تعداد بالا,تعداد زیاد جوغن نشانه چیست,جوغن روی سنگ بزرگ,جوغن روی سنگ کوچک,جوغن روی سنگ ایستاده,جوغن روی سنگ قبر,جوغن روی سنگ گرد,جوغن روی سنگ مثلث,جوغن روی سنگ قابل حمل,جوغن روی سنگ متحرک

زیاد روی سنگ نشانه چیستعلامت تعداد زیادی جوغن روی سنگ - جوغن زیاد روی سنگ نشانه چیست,علامت تعداد زیادی جوغن روی سنگ

نشانه جوغن زیاد در دفینه,علامت جوغن زیاد در گنج یابی,علامت و نشانه جوغن های زیاد,رمزگشایی جوغن های زیاد,کارشناسی تعداد زیادی جوغن,معنی و مفهوم جوغن زیاد در دفینه,آثار و علائم جوغن زیاد در دفینه,جوغن زیاد روی سنگ و صخره

جوغن زیاد روی سنگ نشانه چیست,علامت تعداد زیادی جوغن روی سنگ

تعدادی جوغن و یا جوغان کاسه بر روی سنگ حکاکی شده است این جوغنها نشانه چیست ؟

رمزیابی و رمزگشایی تعدادی جوغان و جوغن که بر روی سنگها به صورت سوراخ حکاکی شده اند و شبیه کاسه هستند .

آیا وجود تعداد زیادی جوغن یا جوغان بر روی سنگها در یک محل و مکان نشانه وجود قبر و قبرستان دسته جمعی دارای بار و اموال گنج و دفینه هستند ؟

آیا در محل و مکانی که بر روی سنگ تعدادی جوغن جوغان به صورت کاسه سوراخ شده است قبر و گورستان جمعی وجود دارد ؟

آیا قبرها دارای بار (گنج و دفینه ) هستند ؟

جوغن در غار نشانه چیست

تعدادی جوغن (جوغان و کاسه) بر روی سنگ نشانه چیست؟

جوغن در زبان آریاییان به معنی کاسه می باشد . در بعضی متون نیز از جوغان میتوان معنی هاون را برداشت نمود . در هر صورت مفهومی که منتقل میکند فضایی دایره شکل است که پیرامون و اطرافش به وسیله سنگ ، فلز ، سفال و هرچیز دیگری پوشیده باشد .

تعبیر کاسه برای کلمه جوغن بسیار مناسب است .در حال حاضر به سنگ نگاره های مثلثی شکل و مربع و مستطیل و … نیز جوغن اطلاق می شود. چند مکان تاریخی و روستا در کشورمان داریم که نامی برگرفته از جوغن دارند مثلا چغان تپه کردستان ، تپه چوغان لو در آذربایجان و ….

ضمنا توجه داشته باشید که جوغان ها فقط شامل حکاکی های گود گرد نبوده و تمامی اشکال هندسی را نیز، در بر می گیرد، مانند:

حکاکی های گرد و بیضی شکل (کروی)
حکاکی های مربع و مستطیل شکل (مکعبی)
حکاکی های مثلثی و هرمی شکل و مخروطی
در اکثر نقاط ایران و حتی جهان! حکاکی های فوق را ، میتوانید پیدا نمایید که مشابه موارد یاد شده فوق بوده و بسیاری از آنها، نشانه ای برای قبرها و مقبره ها می باشند ولی تمام آنها الزاما نشانه قبر نبوده و نیست!

برای اینکه بفهمیم کدام یک از این حکاکی ها درست می باشند باید در نزدیکی محلی که مشغول تحقیقات می باشیم، این سه عنصر وجود داشته باشد:

۱ -آب
۲- تپه یا زمین شیب دار به سمتی که خورشید صبح ها بصورت مایل به آن بتابد و تقریبا در تمام طول روز نور خورشید به آنجا تابیده شود.
۳- منطقه مسکونی جدید یا قدیمی و تخریب شده (آثار زندگی)
هر سه مورد فوق باید حتما موجود باشند. اگر یکی از این عناصر وجود نداشته باشد نشانه هایی که روی صخره ها حکاکی شده مفهوم دیگری داشته و نشانه قبر و مقبره نخواهد بود.

اولین معیار کیفیت است ، باید حکاکی ها یکنواخت و اصولی باشد و حتی اگر فرسایش بر روی آنها تاثیراتی گذاشته باشد، باز هم بتوان تاثیرات دست بشر را بر روی آن مشاهده نمود. این نکته را نیز باید مد نظر داشته باشیم که در مکان هایی که احتمال آب چکه بر روی سنگها و صخره ها وجود دارد (ماتند: کف غارها و سنگهایی که در در پناه و زیر سنگهای بزرگ تر قرار دارند) احتمال خطای ما زیاد خواهد بود و لذا بهتر آن است که از آنها چشم پوشی نماییم.
عمق آنها از ۵ سانت شروع می شود و گاها تا ۳۵ سانت نیز دیده شده است ، قطرشان نیز، بین ۵ سانت تا یک متر هم می باشد!

هدف از ساخت این نشانه ها گاهی تقدیم کردن چیزی برای مرده است… (مانند امروز که حلوا و خرما بر سر مزار می گذارند) که در باستان شناسی آن را ” گودال قبر” می گویند، ولی این شامل همه قبرها و قبرستانها نمی شود، چرا که در بسیاری از موارد، کروکی یک قبرستان یا چند مقبره مهم در زیر زمین می باشد و به این دلیل ساخته شده اند که با این روش فقط نزدیکان و اقوام متوفی از محل قبرهای خاندان خود، مطلع گردد و بدین ترتیب از گزند دزدان و دستبرد، به دور باشند. البته باید متذکر شوم که برخی از این نشانه ها نیز جنبه دینی و اعتقادی نیز دارد که این موارد از بحث ما خارج می باشد.

برگرفته از سایت دعاگو

*******************************

بازنشر : سایت دعا 786 سایت بزرگ ذکر و دعا و فال و تعبیر خواب و باستان شناسی

بیشتر بخوانید
چیدمان لایه های مختلف خاک روی گنج و دفینه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 11 =