خواص ذکر اسم اعظم خدا,خواص و فضیلت اسماء الله الحسنی

خواص و فضیلت گفتن ذکر های اسم اعظم خدا و اسماء الله در سایت دعا 786

0

در این پست از سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب doa786.com خواص ذکر اسم اعظم خدا,خواص و فضیلت اسماء الله الحسنی را قرار دادیم . هر کدام از اسم های اعظم خداوند دارای خواص و فضیلت بسیار زیادی می باشند . در قرآن کریم بیش از 200 اسماء الله و اسم اعظم خداوند اشاره شده است ولی 99 تا از این اسم ها به عنوان اسماء الله شناخته می شود . از اسم های اعظم و نیکوی خداوند می توانن به یا نور و یا قیوم و یا عزیز و یا حکیم و یا علی اشاره کرد . برای آشنایی با اسماء الله و اسم های اعظم خدا می توانید به ادامه این مطلب در سایت دعا 786 مراجعه کنید …

اسم اعظم خدا نان است,اسم اعظم خداوند چند حرف است,اسم اعظم خداوند برای حاجت روایی,اسم اعظم خدا نی نی سایت,اسم اعظم خدا به زبان هندی,اسم اعظم خدا برای ثروت,اسم اعظم خدا چیه,اسم اعظم خداوند متعال,خواص اسم اعظم خاص,خواص اسم اعظم چیست,خواص اسم اعظم اهنوس,خواص اسم اعظم برای حاجت,خواص لوح اسم اعظم,خواص ذکر اسم اعظم,خواص اسم های اعظم,خواص 99 اسم اعظم,ذکر اسم اعظم برای ازدواج,ذکر اسم اعظم خاص,ذکر اسم اعظم چیست,ذکر اسم اعظم نی نی سایت,ذکر 99 اسم اعظم,ذکر ۹۹ اسم اعظم,خواص ذکر اسم اعظم,خواص ذکر اسم اعظم خدا

ذکر اسم اعظم خداخواص و فضیلت اسماء الله الحسنی - خواص ذکر اسم اعظم خدا,خواص و فضیلت اسماء الله الحسنی

ذکرهای اسم اعظم خداوند,فهرست تمام اسم های اعظم,لیست مجموعه اسم اعظم خدا,شناخت و آشنایی با اسم اعظم خدا,معنی و مفهوم اسم های اعظم خدا,لیست تمام اسمماء الله الحسنی,خواص گفتن ذکر اسماء الله الحسنی,نام های خداوند در قرآنن کریم,99 اسم اعظم خدا,200 اسم خداوند در قرآن کریم

خواص ذکر اسم اعظم خدا,خواص و فضیلت اسماء الله الحسنی

صفای قلب

جهت صفای قلب، بعد از نماز صبح به جهت صفای قلبش کلمه «یانور» را به عددش که ۲۶۷ می‌باشد بگویید.

فرزند صالح

هر که در بستر خواب پیش از صحبت با حلال خود ۱۰ بار این اسم مقدس «متکبّر» را بگوید خداوند او را فرزندی صالح کرامت کند.

 رفتن به حج

حضرت امام صادق (ع) فرمود: هرکس هزار مرتبه در یک مجلس «ماشاءالله» بگوید در همان سال به او حج روزی گردد. اگر در همان سال نشد تاخیر کند خدا در اجل او تا روزی کند حج را بر او.

 گشایش بخت دختران

ذکر «یا لطیف» جهت بخت گشایی دختران بسیار مناسب است. که می‌بایستی این ذکر را هر روز ۱۲۹ مرتبه بخوانید. و همچنین این آیه نیز همین خواسیت را دارد. که به وقت اذان خوانده شود.

وَ اَنْکِحُوا آلْاَیامی مِنْکُمْ وَ الصّالِحینَ مِنْ عِبادِکُمْ وَ اِمائِکُمْ اِنْ یَکُونُوا فُقَراءَ یُغْنِهِمُ اللهُ مِنْ فَضْلِهِ وَاللهُ واسِعٌ عَلیمٌ (سوره نور آیه۳۲).

 صفت ملائک پیدا کردن

هر که روز جمعه بر یک لقمه نان بنویسد «سبّوح قدوّس رَبّ الْمَلآئکَهِ وَ الروّح» و بخورد صفت ملائکه پیدا می‌کند.

عالم نور و معنا

اگر کسی هر روز جمعه بعد از نماز صبح ۷۰ بار بگوید «یافَتّاحْ» و دست بر سینه گذارد رنگ غفلت از دل او بیرون رود و خداوند متعال درِ دلِ او را به عالم نور و معنا باز می‌گرداند.

رفع ترس از عذاب قبر

برای رفع ترس از عذاب قبر و آخرت و ناراحتی های دنیوی، به شرط تعمد بر انجام ندادن اعمالی که عقوبت بدنبال دارد، شب، هنگام خواب به پهلوی راست خوابیده، گونه راست را روی کف دست راست گذاشته و ۱۰۱ مرتبه بگوید: لا الهَ الاّ اللهُ احَداً صَمَداً لاحَولَ و لاقُوَّهَ الاّ بِاللهِ 

مرگ ناگهانی

برای جلوگیری از مرگ فجاه ( مرگ ناگهانی) بعد از هر نماز واجب ۱۸ مرتبه در سجده گفته شود «یا حیّ». 

طولانی شدن عمر

برای طولانی شدن عمر اسم «حیّ» روی نگین انگشتری حک شود و همراه داشته باشد. و نیز به جهت طولانی شدن عمر تا ظهور حضرت مهدی (عج) در هر شبانه روز ۱۵۱ مرتبه ذکر «یا قائم» خوانده شود. به جهت طولانی شدن عمر همراه با طاعت خدا در هر روز ۱۱۳ مرتبه ذکر «یا باقی» خوانده شود.  

توبه

اگر کسی معصیتی کرده اما پشیمان است و نمی‌خواهد در دنیا، برزخ و آخرت رسوا شود (حتی در مقابل فرشتگان) ظهر روز جمعه، ۱۲۸۶ مرتبه ذکر «الغفور» را بخواند. به جهت محو و بخشوده شدن گناهان و کسب نورانیت در طی شبانه روز بر اسم «العفو» مداومت شود. مداومت بر اسم شریف «العفو» جهت آمرزش گناهان و توفیق یافتن به توبه، نافع است. 

رفع وسواس

در مفاتیح النجاه نقل کرده‌اند که هر کس این ذکر مقدس «العفو» را بسیار بخواند وسواس از او زایل شود.  

رفع مار و عقرب

مداومت بر خواندن اسم «الحفیظ» در جایی که مار و عقرب زیاد است مفید می‌باشد.  

رفع نکبت و ذلت

مداومت بر اسم مبارک «المجیب» فرد را از نکبت و ذلت نگه می‌دارد. جهت رفع و دفع ذلت و خواری و تبدیل آن به عزت در هر روز ۹۹ مرتبه ذکر «المجید» خوانده و به خود دمیده شود.  

صفای باطن

قاری این اسم مبارک «اَلْآخَر» در هر حال به صفای باطن و خوشحالی بوُد و دایم دل او خُرّم باشد و با ایمان و معرفت کامل دایم متوجه آستانه کبریا بود. 

وصول طلب

برای وصول طلبی که توانایی باز پس گرفتن آن نیست ۱۰۸ مرتبه ذکر «یا حق» خوانده شود (تاثیر این ذکر تا آنجاست که حتی بدهکار به دنبال طلبکار خود خواهد آمد). 

ثواب بیشمار

هر کس در شب این اسم مبارک «یا خالق» را بسیار گوید خداوند فرشته‌ای را خلق کند و تا روز قیامت عبادت کند و ثواب آنرا در نامه اعمال آن بنده ثبت کنند. 

تنها نگذاشتن در قبر

هر که هر جمعه ۱۰۰ بار بگوید این اسم مبارک «یا باری» را خداوند او را در قبر تنها نگذارد و مونس فرستد.

هر کس یک هفته هر روز به این عدد خواند ۱۰۰ بار خداوند فرشته‌ای را خلق کند تا روز قیامت موانست با او کند. 

رفیقی در روز قیامت

هر که هر روز ۱۱ بار این اسم را بخواند «اَلَرّب الخالق الباری» خداوند در دنیا و در آخرت هر قرین حال او باشد و رفیق روزگار او گردد و در قبر مونس او و در محشر ممّد او باشد.

طلب فرزند صالح

اگر زن عقیم که طالب فرزند باشد باید که هفت روز روزه دارد و در وقت افطار ۲۱ نوبت به صدق دل این اسم مبارک « مصَوّر» را بخواند و بر آب دمد و بیاشامد. حق تعالی او را فرزندی صالح کرامت کند. زن و مرد هر دو روزه دارند بهتر است. 

از جمله مغفورین شدن

هر که بعد از نماز جمعه ورد سازد و ۱۰۰ نوبت بگوید «یا غفّار اغفرْلی ذنوبی» از جمله مغفورین گردد. 

کشتن نفس

هر آن مؤمن را که عقد شهوت بود یا آنکه نفس خود را کشته بود و او را امری دست دهد که به آن قیام باید کرد هفت روز هر روز ۵۰۰ بار بگوید و در مربع نوشته و این طریق در بازو ببند عقد شهوت او به برکت این اسم بگشاید و در نظر هیچ کس خجل نشود.  

طولانی شدن عمر

هر که را عمر به آخر رسیده باشد و اعمال خیر نداشته باشد این اسم مبارک « مُؤَخّر» را بخواند عمر او دراز میشود. 

سازگاری بین زن و شوهر

هر که را جفتی ناسازگار باشد به هنگام خواب این نام مقدس «مانِع» را بسیار بگوید تا سازگار شود. 

استخاره

اگر کسی به نیّت استخاره ۱۰۰۰ بار این نام مقدس «رشید» را بخواند نفع و ضرر آن کار بر او روشن گردد. 

به حج رفتن

حضرت صادق علیه السلام فرمود: هر کس ۱۰۰۰ مرتبه در یک مجلس ‍«ماشاء اللّه» بگوید در همان سال به او حج روزى گردد، اگر در همان سال نشد تأخیر کند خدا در اجل او تا روزى کند حج را بر او. 

خبر از آینده

هر کس می‌خواهد از آینده خویش اطلاع یابد نیمه شب برخیزد وضو ساخته دو رکعت نماز به نیت نیاز خویش به در گاه حقتعالی بخواند بعد از نماز سه صلوات بر خاتم صلی الله بفرستد و بعد از آن هر کدام از اسماء زیر را ۱۰۰مرتبه بخواند: یا هادی اِهْدِنی. یا عَلیمُ عَلِّمْنی. یا خَبیرُ اَخْبِرْنی.یامُبَیِّنُ بَیِّنْ لی 

اهل یقین شدن

نقل شده از بعض اهل باطن که هر کس روزی ۱۰۰ مرتبه بگوید: «هُوَ اللهُ الذَّی لاالهَ الاّ هُوَ» خدا او را از اهل یقین گرداند و به مقام اهل تحقیق و درجات ارباب توحیدش رساند. 

تبدیل گناهان به ثواب

پیامبر (ص) فرمودند: هر که در عمر خود یکبار بخواند نام مقدس «یا هو» را مثل این است که قرآن را یاد گرفته و جمیع گناهان او آمرزیده شود. و گناهان او به ثوابها تبدیل شوند. 

مهربان شدن حضرت حق

هر کسی هر روز ۱۰۰ نوبت این اسم مبارک «یا الرحیم» را بخواند حضرت رحیم او را مهربان و مشفق گرداند و با خلق و خلق را با او و این دولت عظیم است در دو جهان. 

ثابت ماندن ایمان و اعتقادات

برای راسخ و ثابت ماندن ایمان و اعتقادات صحیح در تمام مراتب زندگی در هر روز ۱۳ مرتبه ذکر «یا احد» خوانده شود با توجه به حقیقت احدیت ذات باریتعالی.  

مغلوب نشدن در زندگی

جهت مغلوب نشدن در تمام مراتب و مراحل زندگی در یک مجلس، ۱۰۰۱ مرتبه «یا احد» خوانده شود.  

نورانیت دل

برای کسب نورانیت از غذا، قبل از خوردن آن گفته شود: لا الهَ الاّ اللهُ احَداً صَمَداً لاحَولَ و لاقُوَّهَ الاّ بِاللهِ

الله

اگر هر روز یکصد بار (الله) گفته شود در رفع مشکلات موثر است

برای رفع مشکلات خطرناک و بزرگ زندگی هزارویک مرتبه (الله) در یک مجلس بدون حرف زدن رو به قبله گفته شود

اگر بعد از نماز صبح ۶۶ مرتبه (الله) گفته شود جهت حل مشکل نافع است

الاحد

کسى که در خلوت بعد از ریاضت ۱۰۰۰ مرتبه الاحد بگوید، ملئکه را در اطراف خود مشاهده نماید و چنان مینماید که ملئکه با وى همراهند.

الواحد

الواحد را براى الفت و انس و عزت بین اقران و نزدیکان فائده عظیم دارد، عدد مکتوبه اش ۱۹ است .

الصمد

گویند هر که مداومت نماید بر اسم (الصمد) آثار تجلى صمدانى ظاهر شده و وى را از مرض جوع و گرسنگى خلاص گرداند. عدد مکتوبه اش ۱۳۴ است .

الرحمن الرحیم

خاصیت این دو اسم مبارک این است ، کسى که عقب هر فریضه ۱۰۰ مرتبه بگوید، لطف الهى شامل حال او گردد.

گفته اند کسى که هر روز صد بار بگوید الرحیم ، بر خلق خدا مشفق و مهربان گردد، و اگر به نیت کسى بخواند، آن کس نسبت به وى مشفق و مهربان شود، و اگر به عدد مکتوبه یا مبسوطه آن بگوید اثر وى قوى تر باشد.

اگر انسان در امر مهمی درمانده باشد بر این اسم(الرحیم) مداومت نماید در کار او گشایشی حاصل خواهد شد

از حضرت رضا علیه السلام روایت شده اگر بعد از هر نماز ۲۹۸ مرتبه بگوید(ارحمن الرحیم)محبوب همه مردم و از اهل تحقیق می گردد

همچنین در کتاب مفاتیح النجات امده است اگر کسی بعد از هر

نماز یکصد بار بگوید (الرحمن) در جمیع احوال مورد لطف و عنایت

قرار میگیرد

القدوس

گفته اند هر که بعد از زوال ۱۷۰ مرتبه (القدوس ) بگوید بعدد مکتوبه وى ، یا ۳۴۹ مرتبه به عدد حروف مبسوطه آن ، دل وى پاک شود، و اگر هر روز به این ذکر مداومت نماید صفاء تام حاصل شود.

السلام

براى شفاى هر علتى خواندن این اسم مبارک مجربست ، بر سر هر بیمار که ۱۰۰ مرتبه بخوانند شفا یابد.

و گفته اند خواندن (السلام ) براى دوستى و سلامتى است و امانست از هر بلیه اى ، و چون به عدد حروف مکتوبه که ۱۳۲ است یا مبسوطه که ۵۷۴ است بنیت کسى هر روز بخواند، اگر براى محبت و الفت باشد اثر قوى حاصل گردد، و اگر به نیت سلامتى از آفات و امراض خواند، زود اثر عافیت و صحت پیدا شود.

جهت رفع کدورت کسی از دل زیاد به او سلام کنید

اگر این ذکر شریف را ۳۱۸ بر شربتی خوانده شود و به

کسی که با انسان دشمنی دارد داده شود تا بنوشد مهربان میگردد

المهیمن

کسى که ۱۲۵ مرتبه ( المهیمن ) بگوید، قلب او صفا یابد و بر اسرار و حقایق مطالب اطلاع پیدا نماید.

العزیز

کسى که هر روز ۹۴ مرتبه بعد از طلوع فجر بخواند، کشف مى شود بر وى علم کیمیا و سیمیا، و کسى که چهل روز هر روز روزى ۴۰ مرتبه بخواند دولت عظیم یابد و محتاج به احدى نگردد.

الحى

مداومت نمودن بر این اسم خصوصا در عقب هر نماز ۱۸ مرتبه ، باعث طول عمر و رفع مرگ مفاجات و توسعه معاش مى شود و اگر براى چشم درد ۱۹ مرتبه بخواند شفا یابند.

العلیم

براى حصول علم و ظاهر و آشکار امور خفیفه ، گفتن العلیم نفى عظیم دارد، و اگر بعد از هر نماز ۱۰ بار بخواند بر مغیبات اطلاع پیدا نماید.

و گفته اند هر که این اسم را بسیار در دل بگوید صاحب معرفت گردد، و اگر بعد از هر فریضه ۱۵۰ مرتبه به عدد مکتوبه او یا ۳۰۲ بار به عدد مبسوطه آن تکرار نماید مقصود بر وجه اتم حاصل شود.

الباعث

کسى که در وقت خواب دست بر سینه بمالد و ۱۰۰ بار (الباعث ) بگوید، خداوند دل او را به نور معرفت خود زنده گرداند، و براى درست شدن کارها مداومت نمودن بر آن مفید است ، عدد مکتوبه اش ۵۷۳ است .

الفتاح

کسى که بعد از نماز صبح دست بر سینه نهد و ۷۰ مرتبه یا فتاح بگوید، ظلمت از دل وى برطرف شود و خداوند حجاب را از دل او بر دارد، و از براى انجام کارها مداومت بر آن مفید است ، عدد مکتوبه اش ۴۸۹ و عدد مبسوطه اش ۸۰۲ است .

الغفور

کسى که زیاد بگوید الغفور، وسواس از وى برطرف مى گردد . و گفته اند هر که هر روز ۱۲۸۶ مرتبه به عدد مکتوبه آن یا ۱۳۵۵ مرتبه به عدد مبسوطه آن این اسم شریف را بگوید ظلمت و تاریکى از دل او زایل گردد و روشنى و صفا در باطن او پیدا شود.

الملک

جهت توانگرى و دوام ملک و بزرگى و تسلط و خدم و حشم و مالک شدن املاک و غیره مداومت نمایند بر اسم الملک . و گفته اند هر کس هر روز ۲۶۲ بار به عدد مکتوبه آن بخواند، دل او روشن شود و ضمیر او صاف گردد.

القریب

کسى که زیاد بگوید القریب از بدى ایمن مى گردد، و به جهت رفع هر غمى بسیار بگوید : « یا قریب و یا مجیب یا سمیع الدعاء یا لطیفا لما یشاء »

از صاحب در النظیم نقل مى کنند که بعضى از اکابر دین گفته اند که اسم اعظم خداوند این اسم بزرگوار است و خواص وى عظیم است .

صاحب شمس المعارف گفته که مداومت بر این اسم شریف بعدد مکتوبه وى که ۳۱۲ است یا به عدد مبسوطه وى که ۳۹۶ است ، موجب فتح باب مکاشفه و اسرار است به شرطى که رعایت آداب و شرایط آن به خوبى کرده باشد، و اگر بعد از هر فریضه بر عدد مبسوطه آن مواظبت نماید در حصول مقصود اتم باشد.

النور

کسى که ۱۰۰۰ مرتبه بگوید خداوند به ظاهر و باطن او نورى افاضه مى فرماید.

به جهت صفاء باطن و اطلاع بر خفیات مداومت نماید، عدد مکتوبه اش ‍ ۲۵۶ است.

الهادى

کسى که زیاد بگوید، خداوند به او معرفت عنایت فرماید.

الصبور

کسى که ۱۰۰۰ مرتبه بگوید (الصبور)، خدا به او الهام مى نماید صبر بر سختیها و بلیات را.

الخافض

کسى که ۷۰ مرتبه بگوید، خدا او را از شر ظالمین حفظ مى نماید.

عالم الغیب

کسى که بعد از هر نماز ۱۰۰ مرتبه بگوید (عالم الغیب )، امور غیب بر وى مکشوف مى گردد.

الوهاب

کسى که در سجده ۱۴ مرتبه بگوید خداى تعالى وى را بى نیاز، و کسى که در آخر شب سر خود را برهنه کرده دست بلند کند و ۱۰۰ مرتبه بگوید، البته فقر او برطرف شود و حاجت او برآورده گردد نافع و مجربست .

المذل

کسى که در شب تاریک در حال سجده ۱۰۰۰ مرتبه بگوید : « یا مذل الجبارین و مبیر الظالمین ان فلانا اذلنى فخذلى حقى منه » پس حق خود را مى گیرد، و کسى که در سجده ۲۵ مرتبه بگوید : « الهى آمنى من فلان » خدا او را ایمن مى گرداند از شر او.

الحفیظ

کسى که ۹۹۸ مرتبه بگوید (الحفیظ) از هر خوف و هراسى ایمن مى گردد ولو در موضع خطرناک برود، و این اسم مبارک امان است از غرق شدن ، و گوینده او همیشه محفوظ است و دعاى او زود اجابت مى گردد.

و ایضا این اسم براى حفظ مال و بدن و سائر متعلقات از غرق شدن و سوختن و سرقت شدن مال فائده عظیم دارد، و گفتن آن به عدد لفظ مکتوبه باعث ایمنى از خوف است اگرچه در نزد شیر راه رود و سریع الاجابه است .

اللطیف

از صاحب در النظیم نقل مى کنند که این اسم از باقى اسماء به آن ممتاز است که قریب النتیجه و سریع الاثر است ، و براى رفع جمیع دردها و بیماریها و سختیها تاثیر عظیم دارد، و در اوقات بلا و سختى و اندوه ، نتایج و فوائد عجیب و قریب از وى به ظهور مى رسد، و هر رنج و سختى و مرض ‍ و بیم و هراس که عارض شود، به فرج و سرور و امن و امان و اطمینان مبدل مى شود به شرطى که هر روز به عدد مبسوطه وى که ۱۷۳ است بخواند.

برای برطرف شدن هم وغم وناراحتی های درونی ۸۰ مرتبه

جهت ایمنی در سفر و رفع خطرات و سالم به مقصد رسیدن قبل از حرکت دو رکعت نماز بجای اورد و سپس در مقابل قبله ۱۰۰ مرتبه اسم یا لطیف را بگوید

الودود

اگر ۱۰۰۰ بخوانند و بدمند به طعامى ، و جماعتى که با هم دشمنند از آن طعام بخورند با هم دوست گردند.

الحلیم

نوشتن و شستن این اسم و آب آن را به زراعت پاشیدن موجب نمو است ، و براى فرو نشستن خشم و وقوف بر اسرار غیب و خاموش شدن آتش خشم و نادانى و پیدا شدن آرام در دل و حفظ از بلیات ، این اسم شریف را مداومت نموده روزى ۱۰۰ بار بخواند، عدد مکتوبه اش ۸۸ است .

الشکور

کسى که چشم او تاریکى مى کند ۴۱ بار این اسم را بگوید و به کف دست خود بدمد و دست بر آب نهد و بر چشم مالد شفا یابد.

الشافى

این نام بر هر دوائى ، بعدد مکتوبه اش که ۳۹۱ است خوانده شود البته باعث صحت مریض گردد. مداومتش موجب شفاى امراض ظاهر و باطن است و باعث آن است که هرگز بیمار نشود، و بر طعامى که بخوانند ضرر نزند و دفع سموم قاتله نماید.

هو

جماعتى قائلند که « هو » اسم اعظم الهى است و از حضرت امیرالمومنین علیه السلام منقول است که فرمود: یک شب قبل از جنگ بدر حضرت خضر علیه السلام را در خواب دیدم و گفتم بمن چیزى تعلیم نما که بر اعداء و دشمنان ظفر یابم ، پس گفت بگو :

« یاهو یا هو یا من لا یعلم ما هو اغفرلى و انصرنى على القوم الکافرین » پس براى پیغمبر صلى الله علیه و آله خواب خود را نقل کردم ، فرمود: یا على خضر علیه السلام اسم اعظم را به تو تعلیم نمود.

الحسیب

کسى که هفت هفته هر روز ۷۰ مرتبه « حسبى الله الحسیب » بگوید و ابتدا از روز پنجشنبه نماید، کفایت مهم او شود و نجات یابد از چیزى که از آن مى ترسد.

و ایضا گفته اند اگر خواهد عمل قوى شود هر صبح و شام بعدد مکتوبه این اسم که ۸۰ است قرائت کند، و اگر قوى تر خواهد به عدد مبسوطه وى که ۱۴۰ است به همان طریق مداومت نماید.

الوکیل

کسى که این اسم را ورد خود سازد از غرق شدن و سوختن در امان باشد.

و گفته اند در تحصیل مرادات و حاجات و کفایت مهمات اثر عظیم دارد، عدد مکتوبه اش ۷۶ است عدد مبسوطه آن ۱۹۶ است .

الرقیب

مداومت بر این اسم غفلت را از دل زایل کند و به جهت خاطر جمعى خواندنش مفید است ، هفت بار بر مال و عیال خوانند از همه آفات محفوظ ماند، عدد مکتوبه اش ۳۱۲ است .

الحى القیوم

از صاحب در النظیم نقل مى کنند که نزد بسیارى از علما و عرفا اسم اعظم خدایتعالى این دو اسم بزرگوار است و حدیثى از حضرت رسالت صلى الله علیه و آله نقل مى کند که فرموده :

اسم اعظم الهى در این دو آیه است : قوله تعالى « الله لا اله الا هو الحى القیوم » و قوله تعالى « الم الله لا اله الا هو الحى القیوم »

و از ابن تمیمى چنین نقل مى کنند که : هر که چهل روز بر تکرار این دو اسم شریف مداومت نماید، به این طور که هر روز میان نافله و فریضه صبح ۴۰ مرتبه بگوید : « یا حى یا قیوم یا من لا اله الا انت برحمتک استغیث » دل وى را حیاتى حاصل شود که هرگز نمیرد.

الاحد ، الصمد

از صاحب در النظیم نقل مى کنند که بعضى از علما بر آنند که اسم اعظم خداى سبحانه این دو اسم است ، و مداومت بر تکرار این دو اسم بعدد مکتوبه یا مبسوطه آن ، بعد از فرائض پنج وقت ، موجب ظهور سر توحید و انکشاف تجلى صمدانى است که از جمله تجلیات کلیه است .

برای راسخ و ثابت ماندن ایمان و اعتقادات در تمام

مراتب زندگی در هر روز ۱۳ مرتبه (الاحد)

جهت مغلوب نشدن در هیچ مرحله ای از مراحل زندگی در یک مجلس ۱۰۰۱ مرتبه(الاحد)

الحکیم ، العلیم

کسى که مداومت نماید بر ذکر این دو اسم شریف و براى او مهمى باشد، خداوند کشف مى گرداند مطلب و مهم او را، و همین خاصیت را دارد دو اسم شریف « الحفیظ و الحکیم »

مالک الملک

اگر کسى این دو اسم مبارک را بسیار بگوید، خداوند او را در دو عالم بى نیاز مى گرداند.

برگرفته از سایت دعاگو

*******************************

بازنشر : سایت دعا 786 سایت بزرگ ذکر و دعا و فال و تعبیر خواب و باستان شناسی

بیشتر بخوانید
نسخه مجرب و قوی فروش منزل و کالا فوری و تضمینی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 9 =