علامت سنگ چهارگوش در دفینه,علائم و نشانه سنگ چهارگوش در گنج یابی

نماد و نشانه و علامت سنگ چهارگوش در گنج یابی و دفینه یابی در سایت دعا 786

0

در این پست از سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب doa786.com علامت سنگ چهارگوش در دفینه,علائم و نشانه سنگ چهارگوش در گنج یابی را قرار دادیم . یکی از نشانه های مهم دیگر در گنج یابی و دفینه یابی علامت و نماد و نشانه سنگ چهارگوش می باشد . کارشناسی و رمزگشایی علائم و نشانه سنگ چهارگوش در گنج یابی و دفینه یابی را در ادامه این مطلب از سایت دعا 786 قرار دادیم …

سنگ چهارگوش در دفینه,سنگ چهارگوش در حفاری,سنگ چهارگوش در نما,نقاشی روی سنگ چهارگوش

سنگ چهارگوش در دفینهعلائم و نشانه سنگ چهارگوش در گنج یابی - علامت سنگ چهارگوش در دفینه,علائم و نشانه سنگ چهارگوش در گنج یابی

نشانه سنگ چهارگوش در دفینه,آثار و علائم سنگ چهارگوش,معنی و مفهوم سنگ چهارگوش,رمزگشایی و تفسیر سنگ چهارگوش,تفسیر نماد سنگ چهارگوش

علامت سنگ چهارگوش در دفینه,علائم و نشانه سنگ چهارگوش در گنج یابی

سنگ‌های این گروه فارغ از جنسیت متوفی، هم برای زنان و هم برای مردان استفاده می‌شده.

نحوه‌ی ‌کارگذاری آن‌ها هم به صورت افقی بر روی قبر و هم به صورت ایستاده بر بالای قبر بوده است.

مشخص نیست که قدمت استفاده از این گروه سنگ قبرها به چه زمانی می‌رسد، اما قدر مسلم، در تمامی جهان و اعصار، متداول‌ترین شکل سنگ قبر، چهارگوش بوده است.

از نظر تکنیک ساخت، تراش، شکل‌دهی و پرداخت سنگ چهارگوش از دیگر اشکال راحت‌تر می‌باشد، اما از یک رو تولید آن وقت‌گیرتر از سایر اشکال و از دیگر سو ‏‏‏‏‏نیازمند دانش هندسی بیشتر است.

چهارگوش (مربع و یا مستطیل) از نظر سمبولیک و اسطوره‌ای نیز دارای تعاریفی جالب و جذابی است.

مربع را نماینده وحدت گونه‌ها، علامت برابری یک چیز با خودش به صورت ابدی می‌دانند.

مربع نمادی از عدالت قانون، و همین طور نمادی از زمین در برابر آسمان (دایره) است.

به عبارت دیگر، رمز، کمکی از عالم متعالی محسوب می‌شود.

مربع نمایانگر چهار جهت اصلی جهان یعنی شمال، جنوب، شرق و غرب و همین طور چهار عنصر اصلی جهان؛ آب، باد، خاک، آتش، و چهار مرحله از زندگی؛ کودکی، جوانی، میان‌سالی و پیری و چهار فصل؛ بهار، تابستان، پای یز و زمستان و … است.

سنگ قبرهای منقوش چهارگوش با مثلثی در بالای آن (پنج ضلعی) :

این سنگ قبرها نیز همچون گروه پیشین، کاربردی جنسیت‌گرا داشته‌اند، با این تفاوت که این قسم از سنگ قبرها بر روی قبور مردان، و به دو صورت ایستاده و خوابیده، کار گذاشته می‌شده‌اند.

شکل این سنگ نیز همچون نمونه قبل قبرها شاید شکلی ممزوج باشد. ممزوجی از دو شکل پایه‌ا‌ی مربع و مثلث باشد. سنگی کامل از دو نیمه دو شکل کامل دیگر [نیمی از مربع و نیمی دیگر از مثلث] در سطرهای بالا نماد مربع تشریح شد.

اما مثلث، در جایگاه ها و طرح‌های مختلف مفاهیم متفاوتی دارد. از جمله آن‌ها مثلثی که رو به بالا باشد نماد آتش و جنس مذکر است.

مثلثی که با خورشید و گندم در رابطه است نمادی از باروری است. نکته قابل توجه این است که در سنگ مزارهای لرستان، شکل مثلث در بالای سنگ گورها که صریحاً اشاره به بالا دارد نشانگر این تفکر است که بازگشت همه به سوی اوست.

علاوه بر آنچه که در سطور بالا به آن‌ها اشاره شد، شکل هندسی ظاهر این سنگ‌ها، به ویژه در دهه‌های متأخرتر و حتی در زمان‌های متقدم‌تر، بیشتر کارکردی پیکتوگرامی (علامت گونه) داشته است.

بدین معنا که بیشتر علامتی متمایز کننده، برای راهنمایی بازماندگانی که قصد یافتن مزار فرد متوفی را داشته‌اند، بوده است.

علائمی که به افراد برای تشخیص گورهای مختلف و جنسیت متوفی کمک می‌کرده‌اند.

به علت مفصل و طولانی بودن مطلب و همچنین برای پرهیز از ابتر ماندن آن، بررسی نقوش، نقر شده بر روی سنگ گورهای منقوش به شماره بعد موکول می‌شود

در کشورمان گورستان هایی وجود دارد که سنگ قبرهایشان شکل و شمایل شگفت انگیزی دارند.

برگرفته از دعاگو

*******************************

بازنشر : سایت دعا 786 سایت بزرگ ذکر و دعا و فال و تعبیر خواب و باستان شناسی

بیشتر بخوانید
تفسیر نشانه نقطه پایان در گنج و دفینه یابی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + هفت =