متن دعای نور حضرت زهرا به سلمان,خواص خواندن دعای نور

دعای نور حضرت زهرا چیست خواص و فوائد خواندن دعای نور در سایت دعا 786

0

در این بخش از سایت ذکر و دعا و تعبیر خواب doa786.com متن دعای نور حضرت زهرا به سلمان,خواص خواندن دعای نور را قرار دادیم . دعای نور منسوب به حضرت زهرا (س) که از دعاهای پرفضیلت و عظیم الشان می باشد . از خواص و فضیلت خواندن دعای نور می توان به استجابت دعا و برآورده شدن حاجت و برطرف شدن فوری تب اشاره کرد …

دعای نور حضرت زهرا صوتی,دعای نور حضرت زهرا برای تب,دعای نور حضرت زهرا سلام الله علیها,دعای نور حضرت زهرا علی فانی,دعای نور حضرت زهرا با صدای علی فانی,دعای نور حضرت زهرا فرهمند,دعای نور حضرت زهرا به سلمان,دعای نور حضرت زهرا برای رفع تب

دعای نور حضرت زهرا به سلمانخواص خواندن دعای نور - متن دعای نور حضرت زهرا به سلمان,خواص خواندن دعای نور

دعای نور حضرت زهرا,خواص و فضیلت دعای نور,دعای نور برای استجابت دعا,دعای نور با ترجمه فارسی,فوائد خواندن دعای نور,دعای نور برای رفع تب شدید,دعای نور برای حاجت روایی

متن دعای نور حضرت زهرا به سلمان,خواص خواندن دعای نور

دعای حضرت زهرا (س) برای درمان تب شدید :

دعایی در مفاتیح الجنان به نام دعای نور وجود دارد که سلمان از فاطمةالزهرا (س) آموخته است که ایشان به او فرمودند:اگر می خواهی هیچ گاه تب تو را فرانگیرد، شب و روز مداومت به این دعا کن.

از سلمان فارسی نقل است:

من این دعا را به بیش از هزار نفر در مکه و مدینه که همه مبتلا به تب شدید بودند تعلیم دادم و همه آن ها با قرائت این دعا صحت کامل یافتند.

دعایی است با مطلع بسم الله النور که فاطمه زهراء سلام الله علیها آن را به سلمان آموخت. این دعا در بسیاری از کتابهای دعا، غالبا به عنوان دعایی برای مصون ماندن از تب، با اختلافی در الفاظ آمده است (مثلا در جنة الأمان الواقية معروف به مصباح کفعمی ص ۱۶۱، بحار الانوار ج ۹۱ ص ۱۹۶ و زاد المعاد علامه مجلسی، در دعوات راوندی ص ۲۰۸ و .. ).

از جمله، این دعا در ضمن روایت مفصلی در مهج الدعوات سید بن طاووس (ص ۵) آمده است و علامه مجلسی در بحار (ج ۹۲ ص ۹۶) از این کتاب نقل کرده است. این روایت مفصل با اختلافی در دلائل الامامة ص ۱۰۷ و در الثاقب في المناقب (ص ۲۹۷) آمده است.

خلاصه داستان از این قرار است که ۱۰ روز پس از وفات رسول خدا، امیر المومنین سلمان را (در کوچه) می‌بینند و به او می‌فرمایند که ای سلمان! بعد از وفات رسول خدا به ما جفا کردی (یعنی به دیدن ما نیامدی)؟

سلمان می‌گوید به مثل شما نمی‌شود جفا کرد، ولی اندوهم بر رسول خدا طولانی شد. همین مانع آمدنم شد. امیر المومنین می‌فرمایند نزد فاطمه زهرا برو که به دیدنت مشتاق است و برایت تحفه‌ای دارد که از بهشت برایش رسیده است.

پس از رفتن نزد فاطمه زهرا و جویا شدن داستان، صدیقه طاهره چنین می‌فرمایند: سه (در بعضی نقلها چهار) دختر از حور العین برای تسلی دادن من در وفات رسول خدا (و در روایتی چون به دیدار دختر رسول خدا مشتاق بودند) از بهشت به منزل ما آمدند. پس از پرسش از نامهای ایشان، معلوم می‌شود که نامهایی شبیه برخی از اصحاب پیامبر دارند. مثلا یکی از ایشان سلمی نام داشت، چون برای سلمان خلق شده بود و … .

آنها برای حضرت زهرا خرماهایی بهشتی هدیه آورده بودند و آن حضرت تعدادی را برای سلمان کنار می‌گذارد. فاطمه زهرا خرماها را به سلمان می‌دهند و می‌فرمایند که آنها را هنگام افطارت بخور. در بعضی نقلها، اضافه می‌کنند که هسته‌هایش را برایم بیاور.

سلمان می‌گوید که خرماها از برف سفیدتر و از مشک خوشبوتر بودند. بر گروهی از اصحاب رسول خدا نمی‌گذشتم مگر اینکه می‌پرسیدند که آیا مشک همراه خود داری؟ [نمونه دیگری از خرماهایی که بوی مشک میدهند در تشرف مرجع تقلید یزدی و دو خرما آمده است.]

چون وقت افطار شد و خرماها را خوردم، دیدم که هسته ندارند. فردا که نزد فاطمه زهرا رفتم، این مطلب راعرض کردم. جضرت فاطمه تبسم کرده، فرمود:

چه‌طور هسته داشته باشد، حال آن که از نخلی هستند که خدا [خودش] در دار السلام برای من کاشته (إِنَّمَا هُوَ نَخْلٌ غَرَسَهُ اَللَّهُ فِي دَارِ اَلسَّلاَمِ ) به دعاهایی (یا کلامی) که پدرم محمد صلی الله علیه و آله به من آموخت و من صبح و شام بر آن مواظبت می‌کنم.

خواص دعای نور :

سلمان در خواست می‌کند که حضرت دعا را به او بیاموزند و ایشان اجابت می‌کنند. نیز می‌فرمایند:

در نقل مهج: اگر دوست داری که در دنیا تب تو را آزار ندهد، بر این دعا مواظبت کن

إِنْ سَرَّكَ أَنْ لاَ يَمَسَّكَ أَذَى اَلْحُمَّى مَا عِشْتَ فِي دَارِ اَلدُّنْيَا فَوَاظِبْ عَلَيْهِ

در روایت دلائل:

اگر دوست داری که خدا را ملاقات کنی در حالی که از تو خشم‌ناک نیست بر این دعا مواظبت کن.

[إِنْ أَحْبَبْتَ أَنْ تَلْقَى اَللَّهَ وَ هُوَ عَنْكَ غَيْرُ غَضْبَانٍ، فَوَاظِبْ عَلَى هَذَا اَلدُّعَاءِ

در نقل الثاقب: اگر دوست داری که خدای تعالی را ملاقات کنی، در حالی که او از تو راضی و غیرخشم‌ناک است و وسوسه شیطان تا زنده‌ای ضرری به تو نرساند و در روایت دیگر، مادامی که در دنیا زندگی می‌کنی تب نکنی، بر این دعا مواظبت کن.

[إِنْ سَرَّكَ أَنْ تَلْقَى اَللَّهَ تَعَالَى وَ هُوَ عَنْكَ رَاضٍ غَيْرَ غَضْبَانَ، وَ لاَ تَضُرُّكَ وَسْوَسَةُ اَلشَّيْطَانِ مَا دُمْتَ حَيّاً، فَوَاظِبْ عَلَيْهِ». وَ فِي رِوَايَةٍ أُخْرَى: «إِنْ سَرَّكَ أَنْ لاَ تَمَسَّكَ اَلْحُمَّى مَا عِشْتَ فِي دَارِ اَلدُّنْيَا، فَوَاظِبْ عَلَيْهِ]

سلمان می‌گوید دعا را آموختم و به بیش از ۱۰۰۰ نفر از اهل مکه و مدینه که دچار تب بودند آموختم. همگی به اذن خدا بهبود یافتند.

متن دعای نور:

«بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِیمِ بِسْمِ اللّٰهِ النُّورِ، بِسْمِ اللّٰهِ نُورِ النُّورِ، بِسْمِ اللّٰهِ نُورٌ عَلیٰ نُورٍ، بِسْمِ اللّٰهِ الَّذِی هُوَ مُدَبِّرُ الْأُمُورِ، بِسْمِ اللّٰهِ الَّذِی خَلَقَ النُّورَ مِنَ النُّورِ. الْحَمْدُ لِلّٰهِ الَّذِی خَلَقَ النُّورَ مِنَ النُّورِ، وَأَنْزَلَ النُّورَ عَلَی الطُّورِ، فِی کِتابٍ مَسْطُورٍ، فِی رَقٍّ مَنْشُورٍ، بِقَدَرٍ مَقْدُورٍ، عَلیٰ نَبِیٍّ مَحْبُورٍ. الْحَمْدُ لِلّٰهِ الَّذِی هُوَ بِالْعِزِّ مَذْکُورٌ، وَبِالْفَخْرِ مَشْهُورٌ، وَعَلَی السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ مَشْکُورٌ. وَصَلَّی اللّٰهُ عَلیٰ سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطَّاهِرِینَ.

معنی دعای فوق :

به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی اش همیشگی است؛ به نام خدای نور، به نام خدای نور نور، به نام خدای نور بر نور، به نام خدایی که تدبیرگر امور است، به نام خدایی که نور را از نور آفرید و سپاس خدایی را که نور را از نور آفرید و نور را در کوه طور فرو فرستاد، در کتابی بر نوشته، در ورقه ای گشوده، با اندازه ای درخور، بر پیامبری آراسته، سپاس خدای را که به عزّت یاد شود و به عظمت مشهور است و بر شادی و بدحالی سپاسگزاری شود، درود خدا بر آقای ما محمّد و خاندان پاکش.

(مکارم الاخلاق ص418؛ دلائل الامامة ص. 28؛ بحارالانوار ج92 ص. 27)»

برگرفته از دعا سایت

بیشتر بخوانید
دعای قوی برای رفع بدخلقی شخص و زیاد شدن مهر و محبت او

**************************

بازنشر : سایت دعا 786 سایت بزرگ ذکر و دعا و فال و تعبیر خواب و باستان شناسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − چهارده =