معنی و مفهوم نشانه موجز چشمه در گنج و دفینه یابی

کارشناسی و رمزگشایی علائم و نشانه موجر چشمه در دفینه یابی در سایت دعا 786

0

در این پست از سایت دعا و باستان شناسی doa786.com معنی و مفهوم نشانه موجز چشمه در گنج و دفینه یابی را قرار دادیم . موجز چشمه چیست ؟ ایا موجز چشمه نشانه وجود گنج و دفینه است ؟ در ادامه از سایت دعا 786 کاملترین تفسیر و کارشناسی موجز چشمه ها در دفینه یابی را قرار دادیم …

و مفهوم نشانه موجز چشمه در گنج و دفینه یابی - معنی و مفهوم نشانه موجز چشمه در گنج و دفینه یابی

نشانه موجز چشمه در گنج و دفینه,علامت و نماد موجز چشمه در دفینه یابی,کارشناسی علامت موجز چشمه در دفینه,رمزگشایی علامت موجز چشمه در باستان شناسی

معنی و مفهوم نشانه موجز چشمه در گنج و دفینه یابی

در برخی از مناطق روستایی ایران گاها به چشمه هایی بر میخوریم که خوردن آب آن علی رغم قرار گرفتن در یک منطقه بسیار سالم و خوش آب و هوا ممنوع می باشد و حتی توصیه شده که به حیوانات نیز از آب این چشمه ها ندهید و بارها از اهالی آن منطقه می شنویم که هر حیوان یا انسانی که از این آب خورده در مدت کوتاهی بیمار شده و از دنیا رفته.

معنی و مفهوم نشانه موجز چشمه در گنج و دفینه یابی

این امر دو علت دارد که یکی طبیعی و دومی غیر طبیعی می باشد.

علت طبیعی این امر وجود لایه های مختلف خاک های معدنی در مسیر راه بستر زیرزمینی این چشمه باشد که آبی که از این مسیر خارج می شود آلوده شده و خاصیت شرب ندارد که مورد بحث ما در این مقاله نیست .

معنی و مفهوم نشانه موجز چشمه در گنج و دفینه یابی

بیشتر بخوانید
کارشناسی نماد رخ در زمین مسطح در دفینه یابی

و اما علت دوم که موضوع مورد بحث ما در این مقاله هست اینه که به دلیل گرمای حاصله از حجم عظیم طلا ، جواهرات و مسکوکات یک پادشاه که در مقبره های آنها نگهداری می شود سعی شده که از سیستم خنک کننده استفاده شود به همین منظور مسیر چشمه های زیرزمینی شناسایی شده آن را از داخل این خزانه ها عبور می دادند تا هوای داخل آن خزانه ها خنک بماند و حتی در مواردی شنیدم که از روی سکه ها نیز عبور می دادند و به همین دلیل آب به هوا  و جرم آن سکه ها آلوده شده و قابلیت شرب خود را از دست می داده است .

معنی و مفهوم نشانه موجز چشمه در گنج و دفینه یابی

البته بنده فقط چند نمونه از این چشمه ها را شناسایی کردم مثل موجز چشمه دالاهو و موجز چشمه فیروزکوه … و از اینکه ریشه علمی داشته باشد اطلاع دقیقی ندارم و فقط بر اساس اسناد تاریخی سخن به میان آوردم.

منبع : سایت دعاگو

****************************

بازنشر : سایت دعا 786 قویترین سایت دعا و تعبیر خواب و فال و باستان شناسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =